رنگ قهوه ای چه ویژگی هایی دارد ؟

رنگ قهوه ای چه ویژگی هایی دارد ؟

توسط وانیا
/
5 اردیبهشت 1400

رنگ قهوه ای در واقع سایه های تیره تر رنگ نارنجی است که از ترکیب دو رنگ قرمز و سیاه به دست می آید و جزو رنگ های گرم و خنثی محسوب می شود. رنگ قهوه ای برای توصیف زمین به کار می رود.

رنگ های شیری، بژ، عاجی، قهوه ای روشن، قهوه ای دودی، قهوه ای شکلاتی، قهوه ای تیره و قهوه ای سوخته طیف های مختلف رنگ قهوه ای محسوب می شوند.

 

رنگ قهوه ای نماد چیست؟

در حالت کلی رنگ قهوه ای نماد زمین، سالم بودن، حمایت، امنیت و آرامش، قابل اعتماد بودن، حساس بودن، کیفیت و صداقت است ولی اگر بخواهیم دقیق تر طیف های مختلف رنگ قهوه ای را بررسی کنیم آن را به سه دسته می توانیم تقسیم کنیم :

۱- رنگ قهوه ای روشن نماد امنیت و اعتماد است.
۲- رنگ قهوه ای تیره نماد خستگی و افسردگی است.
۳- رنگ بژ نماد وفاداری است.

 

اگر شخصی هستید که به رنگ قهوه ای گرایش و علاقه دارید باید بدانید کسانی مجذوب این رنگ می شوند که :

شخصی خانواده دوست، صادق، مطمئن و قابل اعتماد هستند افرادی که به رنگ قهوه ای علاقه دارند بسیار احساساتی و مسئولیت پذیر هستند که برای راحتی خانواده و دوستان خود همه کاری را انجام می دهند.
این افراد در انجام کار ها بسیار جدی هستند و هر کاری را به بهترین نحود ممکن به پایان می رسانند.
افرادی که رنگ قهوه ای را دوست دارند، به هیچ وجه برای چیز های غیر ضرروی پول خرج نمی کنند اما برای چیز های با کیفیت هر قیمتی را پرداخت می کنند و ترجیح می دهند که در دنیای امن خود به دور از هر ناراحتی، زندگی کنند.

 

در علم روانشناسی از هر رنگی به عنوان نمادی خاص استفاده می شود رنگ قهوه ای نیز از این قاعده مستثنا نیست حتی طراحان و صاحبان مشغال مختلف نیز از رنگ قهوه ای استفاده خاص می کنند از جمله :

۱- قهوه ای یکی از رنگ های غالب در جهان است و به عنوان یکی از پرکاربرد ترین رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود، چون به راحتی با همه ی رنگ ها ست می شود.

۲- رنگ قهوه ای در دنیای مد طرفداران زیادی دارد، گفته می شود که اگر خانمی که چشم های قهوه ای رنگ دارد از لباس قهوه ای استفاد کند یعنی به ظاهر خود خیلی اهمیت می دهد .

۳- رنگ موی قهوه ای یکی از پرطرفدار ترین رنگ مو ها محسوب می شود.

۴- روبان قهوه ای نشانه سرطان روده بزرگ و ترک سیگار است.

۵- قهوه ای نشانه محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک می باشد

 

امروزه روز دیگر تاثیر رنگ های مختلف بر روی جسم و روان افراد اثبات شده است و دیگر کسی منکر آن نیست .

در ادامه این مقاله می خواهیم بدانیم رنگ قهوه ای چه تاثیری بر روح و جسم ما می گذارد :

رنگ قهوه ای رنگی جدی و واقع بینانه است و نماد ثبات، ساختارمندی و حمایت است.

رنگ قهوه ای با حمایت و حفاظت از خانواده ارتباط دارد. حس وظیفه‌شناسی و مسئولیت را القا می کند.

رنگ قهوه ای وظایف و تعهداتی که به عهده دارد جدی می‌گیرد. حس نیاز به امنیت و تعلق خاطر را افزایش می دهد و خانواده و دوستان را در درجه اول اولویت قرار می دهد.

از لحاظ روانشناسی، رنگ قهوه ای صادق، اصیل و مخلص است. با سخت کوشی، زبردستی و اتکاپذیری در ارتباط است. قهوه ای عمل گراست و روی زمین سیر می کند. از عقل سلیم برخوردار است. در ضمن، آلودگی ها را پنهان می کند!

رنگ قهوه ای سرکوب کننده احساسات است. در برابر استرس های دنیای بیرون جان‌پناهی امن ایجاد می‌کند که در آن با تعمق و تامل مشکلات را حل می کند.

رنگ قهوه ای رنگ ساختارمندی است، البته به هیچ وجه قصد کمال گرایی ندارد بلکه ما را به نظم و ترتیب دعوت می‌کند.

رنگ قهوه ای رنگ تضمین و اطمینان خاطر است. اصلا دنبال جلب توجه نیست. از خود مطمئن است اما ادعایی ندارد. ترجیح می‌دهد در پس زمینه باشد و اجازه می دهد رنگ های دیگر خودنمایی کنند.

رنگ قهوه ای رنگ غالب بر روی کره زمین، به همراه رنگ سبز است.

 

اگر از رنگ قهوه ای زیاد خوشتان نمی آید و از آن در پوشش و یا ابزار خود استفاده نمی کنید شاید دلیل آن موارد زیر باشد :

اگر از قهوه ای بیزار هستید شاید به این دلیل باشد که شما اهل بیرون رفتن و خوشگذرانی با دوستان همفکر خود هستید. شاید اهل خیال‌بافی هستید و رویاهای رنگارنگی در سر می پرورانید. شاید روزمرگی شما را کسل می‌کند و دنبال زندگی آرام و بی دردسر نیستید. شاید خودجوش هستید و از ایده‌های نو و خلاقانه استقبال می کنید. شاید اهل شوخی و دست و دلباز هستید. شاید سرگرمی های امروزی تر و پیچیده تری دوست دارید. شاید هم آدم های ساده، عمل گرا و واقع بین حوصله شما را سر می برند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.