در سال 1401 چه رنگ لباسی بپوشیم ؟

در سال ۱۴۰۱ چه رنگ لباسی بپوشیم ؟

توسط وانیا
/
22 بهمن 1400

خبر خوب و جدید این که رنگ سال ۲۰۲۲ توسط شرکت پنتون معرفی گردیده است و بسیاری از طراحان مد و لباس تصمیم گرفتنده اند تا طراحی های خود را براساس این رنگ انجام دهند.

پوشیدن لباس هایی با رنگ سال جدید، احساس خوبی را به اطرافیان منتقل می کند و شما را جذاب و به روز نشان می دهدو هم یک تنوع در زندگی روزمره به حساب می آید.

در این مقاله به بررسی و معرفی رنگ سال ۱۴۰۱ می پردازیم اما ابتدا باید به دو سوال پاسخ دهیم :

۱- به نظر شما انتخاب یک یا دو رنگ خاص برای هر سال، چه اهمیت و لزومی دارد؟

۲- معیارهای این انتخاب چیست؟

در پاسخ به سوال اول، باید این موضوع را بدانید که تعیین رنگ برای هر سال، تأثیر فوق العاده ای بر افزایش فروش کمپانی های تولید کننده پوشاک دارد. بسیاری از مردم در بازه زمانی ماه های نوامبر و دسامبر منتظر اعلام رنگ سال جدید هستند تا لباس ها و حتی برخی از اکسسوری های خود را با آن ست کنند.

شرکت های تولیدکننده پوشاک و اکسسوری نیز با آگاهی نسبت به میل و اشتیاق مردم نسبت به مد های سالانه، محصولات خود را طبق این الگو تولید می کنند و سودهای کلانی را نیز به دست می آورند. جالب است بدانید این موضوع تأثیر فوق العاده ای نیز بر افزایش ارزش سهام این شرکت ها دارد.

شرکت پنتون معیارهای مختلفی را در انتخاب رنگ در هر سال مورد بررسی قرار می دهد که شاید یکی از مهم ترین آن ها، انتقال حس شادی و طراوت به فرد و اطرافیان است.

شاید در دیدگاه اول، آبی جزو رنگ های شاد محسوب نشود اما تاثیر روحی رنگ وری پری که نام های دیگر آن آبی اسطوخودوسی یا آبی پریوینکل است نسبت به سایر طیف های آبی فرق دارد. وجود درصد اندکی از رنگ قرمز در  رنگ Very pery تأثیر فوق العاده ای برای افزایش حرارت و جذابیت آن گذاشته شده است.

رنگ آبی اسطوخودوسی حالت شاد و پاستلی دارد و به همین دلیل موجب القای حس طراوت و تازگی می شود. ی

کی از ویژگی های مهم رنگ وری پری، قابلیت ست شدن آن با طیف زیادی از رنگ های دیگر است. به عنوان مثال،  رنگ زرد همواره یکی از مکمل های قدرتمند رنگ آبی محسوب می شود که ترکیب آن با آبی اسطوخودوسی نیز جذابیت های خاص خود را دارد.

رنگ وری پری رنگی مابین آبی و بنفش است و به همین دلیل با طیف های مختلف رنگ بنفش ست می شود.

رنگ بنفش از ترکیب رنگ های قرمز و آبی به دست می آید و نماد هماهنگی میان عقل و احساس است.

برخی از مهم ترین طیف های رنگ بنفش عبارتند از:

بادمجانی روشن، سرخابی، بنفش کدر، ارکیده، ارکیده سیر، مخملی، نیلی ملایم و نیلی سیر.

گاهی برای ایجاد ست های جذاب می توان از رنگ های متضاد نیز استفاده کرد به این صورت که متضاد رنگ آبی، نارنجی است و ترکیب این دو با یکدیگر از لحاظ بصری، جلوه بسیار جذابی دارد.

در این مقاله گوشه ای از دنیای مد را به تحریر در آوردم امیدوارم که این مطلب برای شما مفید واقع شود .

برای مشاهده ی بخش فروشگاه سایت می توانید اینجا کلیک کنید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.